28 Bieg o Lampkę Górniczą

28 Bieg o Lampkę Górniczą

Ulicami w centrum Konina pobiegną w tym roku uczestnicy Biegu o Lampkę Górniczą.
Impreza odbędzie się 24 listopada. Zapisy do biegu już ruszyły. Organizatorem biegu jest Klub Biegacza Aktywni Konin oraz Miasto Konin.

To będzie bieg w zupełnie nowej odsłonie – mówią jego organizatorzy.
Trasa reaktywowanego w 2012 roku Uliczny Bieg o Lampkę Górniczą do tej pory odbywał się w dzielnicy Morzysław.

Od jakiegoś czasu dochodziły do nas informację, że tak zorganizowana trasa biegu jest po prostu nudna. Stąd pomysł na przeniesienie biegu do centrum miasta. Mamy nadzieję, że nowa trasa spodoba się nie tylko zawodnikom ale także kibicom – podkreśla Adam Gapski z Klubu Biegacza Aktywny Konin.
Organizatorzy chcą by za dwa lata, kiedy to odbędzie się 30 edycja bieg, impreza miała charakter masowy.

Naszym marzeniem jest by w ,,Lampce” pobiegło w przyszłym roku 1000 biegaczy. Liczymy na to, że tegoroczna trasa biegu, nawiązująca po części do tej historycznej, przyciągnie biegaczy z regionu i Polski – dodaje Ireneusz Niewiarowski, prezes Klubu.
Jak zatem będzie przebiegać trasa biegu:
Start i meta zlokalizowane zostaną na parkingu Obiektu Sportowo-Rekreacyjnego Rondo. Po starcie zawodnicy pobiegną Alejami 1 maja, ulicą Dworcową, następnie skręcą w prawo znów w Aleje 1 maja. Na wysokości Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika zawrócą. Następnie na wysokości Hotelu Konin skręcą w praw w ulicę Dworcową, by ponownie zawrócić przy Konińskim Domu Kultury. Znów wbiegną w Aleje 1 maja i pokonają je po prostej aż do ronda Solidarności. Następnie pobiegną ulicami Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Wyzwolenia, Sosnową, Okólną, Zakole, 11 Listopada, Kolejową i Przemysłową. Zbiegając z ulicy Przemysłowej przebiegną ponownie pętlę Aleje 1 maja, Dworcowa i Aleje 1 maja aż do mety przy hali Rondo.
Zapisy na Data Sport.
Link – https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=5138.
Do końca września wpisowe wynosi 45 zł. Obowiązują kategorie wiekowe: do 20 lat, 30 i dalej co 10 lat. Dla młodzieży przewidziano zniżkę, a osoby powyżej 70 lat wystartują bezpłatnie.
Zawodnicy otrzymają medal, koszulkę i posiłek regeneracyjny. Biegaczy muszą mieć ukończone 18 lat. Organizator dopuszcza udział młodzieży od 16 roku życia za zgodą opiekuna.
Staramy się o bogate pakiety startowe. Zapraszamy również górników z całej Polski – informuje Marian Działak z Klubu Biegacza Aktywni Konin.
Bieg o Lampkę Górniczą będzie też podsumowaniem Grand Prix Wielkopolski Wschodniej, w którego skład wchodzi w niego 8 biegów.