Jubileusz Maniackiej Dziesiątki – największy bieg w Wielkopolsce na dystansie 10 km

W fatalnych warunkach pogodowych odbyła się jubileuszowa edycja poznańskiej „Maniackiej Dziesiątki” biegu na 10km. W czasie trwania biegu występowały niemal wszystkie zjawiska pogodowe – porywisty wiatr, deszcz, grad i po kilkudziesięciu minutach rywalizacji słońce.

Najlepiej z trudami trasy i pogody poradził sobie 29-letni Joel Maina z Kenii. 10 kilometrów ulicami Poznania pokonał w czasie nowego rekordu trasy – 29:09.

W biegu uczestniczyli biegacze z Aktywnych Konin a najlepszy z nich Marcin Serafiński z czasem 37:12 zajął II miejsce w kategorii do lat 20, Jacek Swędrowski biegnąc w różowym stroju prosiaczka uzyskał czas 37:57. Ponadto startowali: Marian Działak, Waldemar Szygenda, Zbigniew Zaroda, Stanisław Jarecki, Edmund Pilarski, Robert Piotrowski, Radosław Skalski i Marcin Lewandowski.

Drużyna KB Aktywnych Konin w rywalizacji drużynowej zajęła 12 miejsce na 74 drużyny które zostały sklasyfikowane.

Maniacką Dziesiątkę ukończyły 3153 osoby. W stosunku do zeszłego roku, rekord frekwencji został poprawiony o blisko 900 osób!