Konferencja prasowa na temat VII Pikniku Patriotyczno-Sportowego z okazji Dnia Flagi

Na konferencji prasowej prezes KBAK Ireneusz Niewiarowski przybliżył program VII Pikniku Patriotyczno-Sportowego z okazji Dnia Flagi.

Piknik odbędzie się 2 maja 2017 w godz. 10.00-14.00 tradycyjnie już na stadionie PWSZ ul. Popiełuszki  w Morzysławiu. Podobnie jak w latach ubiegłych podczas pikniku przeprowadzony zostanie test Coopera, będzie można pchnąć kulą i skoczyć w dal. Zorganizowane zostanie także stoisko medyczne prowadzone przez przychodnie Med- Alko, gdzie będzie można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie, poziom cukru oraz uzyskać porady fizjoterapeuty.

Zawodnicy klasyfikowani będą indywidualnie w trójboju, natomiast indywidualnie i drużynowo (drużyna-3 osoby) w teście Coopera. Każdy uczestnik zawodów bez względu na osiągnięty wynik otrzyma dyplom i flagę Polski.

Zawodnicy którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii nagrodzeni zostaną pucharami, które wręczone zostaną uroczyście w  Oskardzie 17 maja br.

Po raz pierwszy zawody połączone zostaną z  Dniem Dawcy Szpiku – DKMS Pokonajmy Nowotwory Krwi.

Podczas zawodów można będzie zarejestrować się do bazy potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS – Dawcy Komórek Macierzystych Szpiku.

Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie szpiku lub komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego. I Ty możesz uratować komuś życie!

Zapraszamy do rejestracji, główny warunek to wiek 18-55 lat.