Piknik Patriotyczno-Sportowy, Bieg dla Europy.

Na terenie Konina już od 10 lat działa Klub Biegacza „Aktywni” Konin. Głównymi celami klubu są propagowanie zdrowego trybu życia, zachęcanie do aktywnego uprawiania sportu, organizacja imprez sportowych.

20 czerwca br. (niedziela) w godz. Od 10:00 do 14:00 na stadionie PWSZ przy ul. Popiełuszki w Koninie organizujemy po raz kolejny Piknik Patriotyczno-Sportowy, Bieg dla Europy.

W tym roku po raz pierwszy chcemy zachęcać samorządy do zgłaszania drużyn reprezentujących Gminę. Utworzyliśmy dodatkową kategorię, Otwarte Mistrzostwa Gmin Wielkopolski Wschodniej.

W latach ubiegłych w zawodach wzięli udział przedstawiciele różnych grup zawodowych: policjanci, strażacy, dziennikarze. Liczymy, że i Państwu uda się zorganizować reprezentację Gminy. Reprezentacja może się składać z mieszkańców danej gminy. Drużyna musi liczyć 3 osoby tej samej płci.

Podczas pikniku przeprowadzony zostanie test Coopera, który będzie miał charakter zawodów. Zawodnicy klasyfikowani będą indywidualnie i drużynowo. Przewidziane są puchary dla 3 najlepszych zawodniczek i zawodników w kat. Indywidualnej oraz 3 drużyn w kat. Kobiet i mężczyzn.

Dodatkowo wręczone zostaną wręczone puchary dla 3 najlepszych reprezentacji gmin Wielkopolskie Wschodniej.

Uczestnik w dniu zawodów bez względu na osiągnięty wynik otrzyma medal, dyplom i gadżet. Zawodnicy którzy zajmą trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii nagrodzeni zostaną pucharami, wręczonymi w wyznaczonym późniejszym terminie podczas uroczystości w Kinie Oskard w Koninie. Połączonej z emisją filmu.

Reprezentacje należy zgłaszać e-mailem na adres info@aktywni-konin.pl lub telefoniczny pod nr tel. 797 901 112 (preferowane zgłoszenia mailowe). Dysponujemy ograniczoną ilością pakietów startowych, w związku z tym prosimy o jak najszybsze zgłaszanie chęcią udziału w wydarzeniu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Regulamin do pobrania: http://aktywni-konin.pl/wp-content/uploads/2021/05/Regulamin-BIEG-DLA-EUROPYPATRIOTYCZNO-SPORTOWY-2021.pdf

Zachęcamy do udziału w Pikniku.