Pobiegli dla WOŚP

Ponad 4 tys 400 zł przekazał sztabowi WOŚP w Koninie Klub Biegacza Aktywni Konin, organizator biegu ,,Policz się z cukrzycą”, odbywającego się w ramach finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Koninie.
W tym roku w happeningu wzięło udział 140 biegaczy. Dzięki ich zaangażowaniu i wsparciu finansowemu WOŚP zakupi pompy insulinowe dla kobiet ciężarnych borykających się z cukrzycą.

– Pieniądze zebrane do puszek podczas wszystkich biegów, które odbyły się w Polsce  trafią  do Fundacji „Policz się z cukrzycą”, której celem jest nadrukowanie ważnych dla diabetyków informacji na opakowaniach produktów żywnościowych. Cieszy nas fakt, że biegacze z Konina przyczynią się do poprawy stanu zdrowia osób chorych na cukrzycę, w tym kobiet w ciąży i dzieci – mówią organizatorzy.
Koniński bieg odbył się po raz ósmy. W tym roku jego trasa przebiegała wokół Jeziorka na osiedlu Zatorze. Udział wzięły w nim całe rodziny. Każdy z biegaczy na mecie otrzymał pamiątkowy medal.
Wydarzenie zorganizował Klub Biegacza Aktywni Konin. Głównym sponsorem biegu był  VIN-KON S.A. producent Beetter – Sport Drink, naturalnego produktu skierowanego dla osób ceniących sobie zdrowie oraz zdrowy tryb życia.