Puchary i medale

Dziś podsumowaliśmy VIII Piknik Patriotyczno-Sportowy z okazji Dnia Flagi zorganizowany przez nasz klub, Towarzystwo Samorządowe oraz Komisję Europejską w Polsce.

W trakcie imprezy w DK Oskard wręczyliśmy puchary najlepszym zawodnikom i drużynom , a także po raz pierwszy medale za promocję sportu w subregionie konińskim 8 działaczom: Mirosławowi Antkowiakowi, Katarzynie Łubik, Mariuszowi Królowi, Tomaszowi Sękowskiemu, Radosławowi Skalskiemu, Andrzejowi Sochackemui, Wojciechowi Raczakowi i Bartłomiejowi Wiśniewskiemu. Jeszcze raz wszystkim gratulujemy ❗ Imprezę zakończył film Avengers. Wojna światów.

Test Coopera Drużynowo

Kobiety

1.Kopernik Konin – 8230 m

2.ZSB i KZ Konin – 8040 m

3.OSP Paprotnia – 7125 m

Mężczyźni

1.Zmechacone Żbiki – 10 045 m

2.CKU Konin – 9275 m

3.ZSGiE I Konin – 9250 m

Test Coopera – Indywidualnie

Kobiety

1.Małgorzata Juszczak – 2925 m

2.Klaudia Olejniczak – 2885 m

3.Natalia Wojdak – 2755 m

Mężczyźni

1.Krystian Kurowski – 3490 m

2.Bartosz Maśnicki – 3450 m

3.Dominik Torzewski – 3420 m

 

TEST COOPERA KOBIECE DRUŻYNY STRAŻY POŻARNEJ

  1. OSP PAPROTNIA
  2. OSP BRZEŹNO

TEST COOPERA MĘSKIE DRUŻYNY STRAŻY POŻARNEJ

  1. PSP KONIN
  2. OSP RZGÓW
  3. OSP BRZEŹNO

WIELOBÓJ KOBIETY

  1. KLAUDIA OLEJNICZAK
  2. MARGARITA KRÓLAK
  3. NATALIA WOJDAK

 

WIELOBÓJ MĘŻCZYŹNI

  1. ADRIAN MORALEWSKI
  2. MICHAŁ DYLEWSKI
  3. MICHAŁ GLAPA

 

Odznaczeni za promocję sportu w subregionie konińskim

Wojciech Raczak– lat 72, biega od 50 lat. Obiegł już 3 razy dookoła kulę ziemską. Zaliczył ok. 50 maratonów, 10 supermaratonów po 100 km, 3 krotnie zdobył brązowy medal w latach 80-90 w trakcie Europejskiego Grand Prix Supermaratonów. Jest jednym z prekursorów biegania w regionie konińskim. Odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi i Odznaką za zasługi dla biegania w województwie konińskim. Odznaczony również przez TKKF za prowadzenie sekcji biegowej. Organizator pierwszego thriatlonu  w Polsce. Nadal czynny biegacz. Współorganizator kilku edycji Pikniku Patriotyczno Sportowego z okazji Dnia Flagi oraz Biegu o Lampkę Górniczą.

Radosław Skalski– z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego. Od 1996 roku pracuje w Zespole Szkół Budowlanych w Koninie. Zajmował się grupą młodzieżową w biegu na orientację. W latach 2015,2016 i 2017 zdobywał złoty medal na orientację w Wielkopolsce. W 2016 r. zdobył z młodzieżą złoty medal wśród szkół budowlanych w Polsce w biegu na orientację.  Współorganizator Pikniku  z okazji Dnia Flagi.
Zaliczył 10 maratonów i 10 ultramaratonów. Za osiągnięcia w wychowaniu fizycznym otrzymał nagrodę Prezydenta Miasta Konina, natomiast za pracę z młodzieżą trenującą piłkę nożną otrzymał złotą odznakę PZPN. Jest także trenerem juniorów piłki nożnej w Klubie Sportowym Górnik.

Mariusz Król– od najmłodszych lat związany ze sportem.
Natomiast od samego początku pracy zawodowej związany z słupeckimi biegami wawrzynkowymi. Od pierwszej edycji, jako pracownik Urzędu Gminy Słupcy zajmował się koordynacją zabezpieczenia trasy biegu. Od 2011 roku pracownik Urzędu Miasta w Słupcy, Dyrektor kolejnych edycji Biegu o Laur Św. Wawrzyńca.
Jeden ze współtwórców biegowego Grand Prix Miasta Słupcy. Współorganizator Grand Prix Wielkopolski Wschodniej.

Tomasz Sękowski–  przez wiele lat nauczyciel wychowania fizycznego, potem dyrektor Międzyszkolnego  Ośrodka Sportowego oraz  Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, dziś Kierownik wydziału sportu i turystyki w Urzędzie Miasta.  Odznaczony srebrną odznaką honorową PZKosz, brązową odznaką honorową za zasługi dla miasta Konina, odznaką honorową Niezależnego Samorządnego Związku zawodowego Policjantów, odznaką zasłużony dla Wielkopolskiej Szermierki , brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP, medalem za wspieranie Wielkopolskiej Piłki Ręcznej WZPR Poznań

Andrzej Sochacki, organizator biegów w Turku, związany z CTKF Tęcza. Przez wiele lat prezes LKS Maraton. Od 1990 współorganizator Biegu Niepodległości w Turku.

Bartłomiej Wiśniewski– z wykształcenia nauczyciel wychowania fizycznego. Wychowanek LKS Maraton Turek. Prezes klubu LZS Baszta Wyszyna. Organizator Biegu Wyszyńska Dziesiątka, od kilku lat także Biegu Niepodległości w Turku.

Mirosław Antkowiak–  utalentowany sportowiec i lekkoatleta. Pierwszy maraton ukończył mając 18 lat. Przez dziesiątki lat zaliczał wszystkie regionalne i ogólnopolskie biegi. W roku 2001 wraz z trójką przyjaciół z Konina wybrali się na bieg z Lichenia do Watykanu by wręczyć Papieżowi św. Janowi Pawłowi II zaproszenie do poświęcenia bazyliki licheńskiej. Była to słynna sztafeta 4×400 km. Osobiście wręczał zaproszenie do rąk ojca świętego.
Po 20 latach biegania zmienił dyscyplinę na lekkoatletykę i okazało się , że ma w tym nieodkryty talent. Już jako weteran zdobył kilkanaście medali mistrzostw polski w takich kategoriach jak 100m, 200m , 400 m , skok w dal, skok wzwyż , skok o tyczce.Wielokrotnie reprezentował Polskę na mistrzostwach Europy weteranów w lekkiejatletyce. Zdobywca brązowego metalu w dziesięcioboju na Olimpiadzie weteranów
lekkiejatletyki na Słowenii w 2008 roku. Cały czas aktywny sportowiec . Zaangażowany w organizację Pikniku Pariotyczno-Sportowego z okazji Dnia Flagi

Katarzyna Łubik

Współzałożycielka Klubu Sportowego Endorfiny. Osiąga wysokie pozycje w biegach  Grand Prix Wielkopolski Wschodniej , ma za sobą udział w kilkunastu półmaratonach,  organizuje co rok  Bieg z okazji Dnia Wiosny. Biega regularnie.