Piknik na sportowo

Na piknik zaprasza Towarzystwo Samorządowe oraz Klub Biegacza Aktywni Konin. Impreza współfinansowana przez Miasto Konin. Podsumowanie pikniku odbędzie się 17 maja w DK Oskard. W trakcie wyróżnione zostaną osoby zasłużone dla rozwoju sportu.

– W Koninie brakuje klubu lekkoatletycznego, a jest dobra baza. Dlatego 2 maja chcę na ręce prezydenta Konina i rektora PWSZ przekazać apel w tej sprawie – mówi prezes TS. 
Zawody odbędą się w kategorii open kobiet, mężczyzn i zespołowe. Oprócz tego będzie można rzucić kulą i skoczyć w dal. 
– Trzeba biec przez 12 minut. Dystans jaki przebiegliśmy pokazuje w jakiej jesteśmy kondycji . Chciałbym na piknik zaprosić wszystkich chętnych, nie tylko tych co biegają – mówi I. Niewiarowski, prezes TS oraz Klubu Biegacza Aktywni Konin. 
Działania z KE rozpoczyna 2 maja VIII Piknik Patriotyczno-Sportowy z okazji Dnia Flagi na stadionie w Morzysławiu. Start godz. 10. W programie : zawody lekkoatletyczne, porady prozdrowotne, degustacja zdrowej żywności, konkursy z nagrodami. Nowością będą mistrzostwa strażaków regionu konińskiego. Wszyscy uczestnicy pobiegną w teście Coopera, który sprawdza naszą kondycję. 
Konferencja prasowa na temat działań jakie Towarzystwo Samorządowe podjęło razem z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce odbyła się dziś w siedzibie stowarzyszenia. Jak mówi prezes TS Ireneusz Niewiarowski 2018 rok jest szczególny. – Obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości, 1 maja wejście Polski do Unii, 2 maja Dzień Flagi , 3 maja uchwalenie Konstytucji, 27 maja Dzień Samorządu i 4 czerwca Dzień Wolności. Warto o tym pamiętać.